sCLK-EX (3 výstupy)

Možná víte, že s nesčetnými daty souvisejícími s digitálním zvukem je nutné, aby digitální zvuková zařízení měla hodinové signály.

Digitální zvuková zařízení vyjadřují velmi jemné zvukové signály pomocí digitálních dat složených z „0“ a „1“, a přestože digitální zvuková zařízení mohou přenášet zvukové signály i na jiná zařízení, je nutné digitální zvukové signály případně převést na analogové signály a dostat je k nám, protože digitální data nemohou naše smysly cítit ani jim nerozumět. Tento proces se nazývá digitální analogovou konverzí a digitální data v tomto procesu se převádějí na analogový signál v reakci na signál (hodinový signál), kde se v předem stanoveném časovém intervalu opakují „0“ a „1“.

Teoreticky, i když dokonalý hodinový signál musí opakovat „0“ a „1“ ve předem stanoveném časovém intervalu, dokonalý hodinový signál bohužel na tomto světě neexistuje. Všechny hodinové signály mají časovou chybu a může být vytvořen dokonalejší analogový signál, když se počet chyb zmenší.

Časová chyba, tj. přesnost hodin, není měřena a řízena nikoliv v digitální doméně, ale v analogové doméně, takže digitální zvuk může být nazýván součástí analogové zvukové domény. Způsob, jak snadněji a jasněji pochopit a pocítit přesnost hodin, je vyzkoušet sCLK-EX, což je hodinový modul SOtM.

Pokud jste někdy zaznamenali alespoň jednou změnu zvuku v audio systému s hodinovým modulem sCLK, nebude nutné další úmyslné vysvětlení, jaké výsledky lze získat při použití hodinového modulu sCLK-EX. Je to na jiné úrovni, pokud jde o funkci a kvalitu zvuku.

SCLK-EX lze použít pro všechna digitální zařízení, která vyžadují hodinové signály, jako je DAC, hostitelská karta USB, přehrávač CD, základní deska počítače a řadič LAN. SCLK-EX může současně používat čtyři (4) hodinové výstupy, takže jednu desku sCLK-EX lze použít pro různé frekvence včetně systémových hodin, hodin LAN portu a USB hodin ve vašem PC.

Kromě toho lze zařízení použít synchronně s vysoce přesnými hodinami, jako jsou hodiny rubidia, pomocí možnosti Master clock.

S jednou deskou sCLK-EX můžete snadno dosáhnout zcela nové zvukové scény. 

Na dotaz
26 990 Kč
Kategorie: Příslušenství
Záruka: 2 roky
Zpět do obchodu